Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Пустовійтівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 22549650) був реорганізований і увійшов до складу Глобинської громади

Історія

Село Пустовійтове - центр Пустовійтівської сільської ради Глобинського району Полтавської області.

У південно – західній частині Полтавської області, за  9,6 км від райцентру Глобине, та 14 км від залізничної станції по шляху з твердим покриттям, та за 20 км  ґрунтової дороги від станції Рублівка, на березі річки Сухий Омельничок  розташоване село Пустовійтове.

Поділене шляхами та річковими озерцями,ставками і балками,що утворює своєрідний живописний краєвид. Розташований населений пункт  за 120 кілометрів від обласного центру Полтава  та тридцять кілометрів від промислового міста Кременчука.

Сільська рада межує з Обізнівською, Пузиківською сільськими радами та Глобинською міською радою

До складу Пустовійтівської сільської ради входять:

• Село Балабушині Верби – земельний фонд громади – 94.7 га
  • Село Пустовійтове – 1002,00 га
  • Населення – 1361 чоловік всього по сільській раді
  • Село Пустовійтове – 1174 чол.
  • Село Балабушині Верби – 187 чоловік
  • Дворів – 815
  • Село Пустовійтове – 722 дворів
  • Село Балабушині Верби – 93 дворів

Сільська рада:

• Сільський голова – Тарасюк Любов Володимирівна, р. тел. 31-1-48
  • Секретар – Погребець Наталія  Володимирівна, р. тел. 31-1-31
  • 14 депутатів ради: додаток № 3

Склад виконавчого комітету: 11 чоловік, додаток № 4

Апарат ради:  6 чоловік, додаток № 5.

День села  -  9 Травня.

Поселення засноване селянами – втікачами з Волині на початку ХYІІ століття. Назву започаткувало від прізвища першопоселенця Пустовіта. Село позначене на карті французького інженера Г.Л. де Біплана (середина  ХYІІ століття) під назвою Пустовійтівка. Входило до складу Городиської сотні Миргородського полку, з 1781 – до Городиського повіту Київського намісництва. З 1789 – Градизького повіту Катеринославського намісництва, з 1796 року Кременчуцького повіту Малоросії, з 1802 року до Полтавської губернії.

У 1850 році Пустовійтове  реорганізоване у містечко. За переписом 1859 року в ньому було 196 дворів,мешкало 1008 жителів.

Село належало поміщику  Федору Базилевському, пізніше (до Жовтневої революції 1917 року) В.О.Остроградському.

У Пустовійтовому в березні 1862 року відбулося повстання селян проти підписання Уставної грамоти,а у 1916 році - повстання жінок, полільниць буряків. У селі існувала церква, земське однокласне,пізніше трьохкласне училище, церковно - парафіяльна школа для дівчаток.

Рівнинні, слабохвилясті  поля  оточують село. Вони покриті родючим чорноземом. Клімат помірно-континентальний з середньорічною сумою опадів 460-470 міліметрів. Середньорічна температура повітря + 7,5 градуса за Цельсієм.

Рослинність краю характерна для степової зони. Ліси відсутні, окрім польових лісонасаджень та чудових садів у мешканців села.

Тваринний світ дуже збіднілий внаслідок орання степів та осушення частини боліт.

Радянську владу в Пустовійтовому проголошено у січні 1918 року. У березні 1923 року село,як центр сільради, було віднесено до складу  Глобинського району. Тоді мешкало у селі 2356 жителів.

На  території села у 1918 році створено Пустовійтівський бурякорадгосп на землях,які належали поміщику В.О.Остроградському.  До 1924 року радгосп був у складі Глобинського  цукрокомбінату, а з 1924 року став самостійним господарством.

У роки Великої Вітчизняної війни майже 700 жителів села воювали з фашистами,понад 200 чоловік загинуло,190 жителів Пустовійтового було відправлено на каторжні роботи до Німеччини.

Пустовійтове було звільнене від німецько-фашистської  окупації 27 вересня 1943 року. Окупація розпочалася із вересня 1941 року.

Серед уродженців села – Герой Радянського Союзу В.Н. Хильчук, І.І.Бердник кавалер ордена Червоного Прапора, учасник Параду Перемоги на Красній Площі в Москві. Герої Соціалістичної Праці Р.Ф. Грущенко, А.Ю.Панченко, П.А. Хрей.

На території села знайдено скарб  із 96 монет (13-18 століття). Пустовійтове було радіофіковане у 1953 році, електрифіковане у 1966 році.

Виробнича спеціалізація підприємств розташованих на території Пустовійтівської сільської ради: виробництво зерна і технічних культур.

Провідні підприємства

• ВП АФ «Пустовійтове» ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт»
  • ПАТ «Агрокомплекс»
№ п/п Прізвище, ім’я по батькові Посада Телефон
1 Лесин Олександр Вікторович Директор ВП АФ «Пустовійтове» 31-1-43

СФГ

№ п/п Прізвище , ім’я по батькові Телефон
1 Тарасов Микола Григорович 31-1-43
2 Замикула Неля Олексіївна 31-0-47
3 Скрипка Валерій Олегович
4 Савченко Олександр Іванович

• будинок культури,який працює круглий рік
  • функціонує  сільська  бібліотека
№ п/п Прізвище , ім’я по батькові Посада Телефон
1 Базавлук Олександр Сергійович  Завідуючий сільським клубом 31-1-43
2 Козеревська Тамара Іванівна Завідуюча сільською бібліотекою 31-1-43

• дитячий садок
  • школа І-ІІІ ступенів

• амбулаторія загальної практики сімейної медицини
  • ФП
№ п/п Прізвище , ім’я по батькові Посада Телефон
1 Малько Антоніна Іванівна Головний сімейний лікар АЗПСМ 31-1-62
2 Іванова Марія Володимирівна Завідуюча ФП С.Б.Верби 31-1-05

Всі заклади отоплюються природнім газом, діють підприємства торгівлі все бажаюче населення працевлаштоване.

Планується удосконалення  побутового обслуговування населення.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування